Jest lepiej, bielski szpital zmniejsza liczbę łóżek covidowych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2021 09:36,
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmniejsza liczbę łóżek dla chorych na Covid 19.
Jest lepiej, bielski szpital zmniejsza liczbę łóżek covidowych
Pierwszym etapem odmrożenia miejsc covidowych, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Neurochirurgiczny. Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na Covid 19.


Po „uwolnieniu” 22 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, które funkcjonowały na Oddziale Neurochirurgicznym, Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 164 łóżkami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid 19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii.

Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19, znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

Szpital Wojewódzki, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, planuje w następnych dniach odmrażać kolejne oddziały, przystosowane w ostatnich tygodniach wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy