Jeszcze więcej kamer na ulicach Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.06.2020 17:10, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
W tym roku Straż Miejska w Bielsku-Białej przewiduje rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego CCTV miasta o kolejne kamery. Ich montaż zaplanowano w pięciu lokalizacjach.
Jeszcze więcej kamer na ulicach Bielska-Białej

Kamery pojawią się przy ulicy Mikołaja Reja w rejonie Szkoły Podstawowej nr 27 i placówek handlowych w budynku o numerze 18 – 1 kamera, przy ul. Prof. dr. Mieczysława Michałowicza na wysokości skrzyżowania z ul. Aleksandrowicką – 1 kamera, na placu Adama Mickiewicza w rejonie Klubu Miasto – 1 kamera, na terenie Zielonego Zakątka przy ul Sterniczej – 2 kamery, na placu Ratuszowym – 1 kamera.

Powstanie także przenośny punkt monitoringu umożliwiający czasową obserwację miejsc, łatwy w montażu i demontażu, wyposażony w samonośną podstawę, zasilany akumulatorowo oraz zapewniający bezprzewodową komunikację z centrum monitoringu.

- W lutym tego roku podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej, której odbiór nastąpi do lipca. Kolejnym etapem będzie rozpisanie przetargu na zabudowę kamer w wybranych lokalizacjach. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić do końca roku – informuje zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bielsku-Białej Krystian Kowalczyk.

Aktualnie Straż Miejska obsługuje 106 kamer monitoringu miasta oraz 19 systemu ITS - Systemu Zarządzania Ruchem.

Jak przekonują pracownicy Straży Miejskiej, system monitoringu wykorzystywany jest w celu całodobowego zabezpieczenia prewencyjnego obserwowanego rejonu miasta oraz natychmiastowego kierowania w rejon zagrożony patroli straży lub innych służb - w zależności od rodzaju zagrożeń. Ponadto służy do przeszukiwania terenu - zapobiegania skutkom zdarzeń losowych czy zaśnięcia w niskich temperaturach, pomocy bezdomnym, udzielania wsparcia podejmującym zadania służbowe patrolom (konwoje, interwencje, akcje ratownicze).

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy