Już ponad pół tysiąca przypadków koronawirusa w województwie śląskim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.04.2020 10:13,
W Województwie śląskim stwierdzono dotychczas 594 przypadki Covid-19
Już ponad pół tysiąca przypadków koronawirusa w województwie śląskim
We wtorek (7.04) o godz. 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym 32 w w województwie śląskim.

Przez kolejne co najmniej dwa tygodnie w tzw. izolacji domowej pozostanie 4 mieszkańców Sosnowca – 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna, mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa.


Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców - 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śl.,2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice). Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest także starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego w sile wieku oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Aktualnie bilans koronawirusa w Polsce to 4532 osób zakażonych i 111 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy