Kary nie odstraszają. Plaga pijanych za kierownicą

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2019 10:47,
Kary nie odstraszają. Plaga pijanych za kierownicą

Jak przyznają policjanci, nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w weekend policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Niestety nowy tydzień, to kolejni zatrzymani nietrzeźwi.

Tuż po północy na Al. Andersa w Bielsku-Białej 19-latek kierujący pojazdem Kia w rejonie ulicy Babiogórskiej utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Jak się okazało w jego organizmie było ponad 0,6 promila alkoholu, a dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przewinienia oraz poniesie wszystkie koszty związane z uszkodzeniami powstałymi w zdarzeniu drogowym.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC - informują bielscy policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy