Kary nie pomagają, kolejni pijani kierowcy zatrzymani

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.08.2021 14:02,
Kary nie pomagają, kolejni pijani kierowcy zatrzymani
We wtorek późnym popołudniem dyżurny z Komisariatu Policji w Jasienicy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy osobowego fiata, który w Jaworzu na ulicy Góreckiej wjechał w ogrodzenie nieruchomości. Kiedy na miejsce dotarli mundurowi, ustalili, że siedzący za kierownicą 33-letni mieszkaniec powiatu bielskiego był kompletnie pijany, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na szczęście kierujący osobówką ani nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.


Do podobnego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Czańcu na ulicy Karola Wojtyły. Policjanci z nocnej zmiany patrolując tę okolicę, zauważyli rozbitego osobowego citroena, który wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali młodą kobietę podejrzewaną o prowadzenie tej osobówki. Od 25-letniej mieszkanki powiatu bielskiego wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Policjanci pobrali krew do zbadania zawartości alkoholu w jej organizmie w chwili zdarzenia. Na szczęście kobieta nie doznała obrażeń. Policjanci zatrzymali 25-latce prawo jazdy. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

W sumie ostatniej doby w ręce stróżów prawa wpadły, aż cztery osoby, które ze względu na stan trzeźwości nie powinny prowadzić pojazdów. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości. Niestety pomimo takiej możliwości, licznych apeli i nagłaśnianych przypadków nieodpowiedzialnych kierowców wciąż wielu z nich decyduję się na jazdę na „podwójnym gazie”, ryzykując życie swoje własne i innych użytkowników dróg.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie

- apelują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy