Kibol aresztowany za przemyt narkotyków

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 26.09.2019 14:23,
Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował 33-letniego pseudokibica na 3 miesiące.
Kibol aresztowany za przemyt narkotyków
Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy w poniedziałek patrolowali ulice Bielska-Białej. Tuż przed godziną 18 zauważyli jadącego w ich kierunku osobowego citroena, którego kierujący wjechał pod prąd na ruchliwej ulicy. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.


Po wylegitymowaniu osób w samochodzie okazało się, że 33-letni pasażer był notowany przez Policję w związku z kontaktami z grupą małopolskich pseudokibiców. Dociekliwość kontrolujących pojazd stróżów prawa wyraźnie stresowała obydwu mężczyzn. Mundurowi postanowili przyjrzeć się bliżej im i przewożonym przez nich bagażom. Ujawnili, że 33-latek miał przy sobie ponad 200 gramów marihuany i amfetaminę. Kierujący samochodem 34-latek także miał przy sobie marihuanę i amfetaminę oraz przedmioty służące do ich używania. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dochodzenie mające wyjaśnić pochodzenie i przeznaczenie znacznej ilości narkotyków rozpoczęli śledczy z bielskiego referatu antynarkotykowego. Ustalili oni, że 33-latek nabywał narkotyk za naszą południową granicą, aby nim handlować. W zajmowanych przez niech mieszkaniach policjanci również znaleźli narkotyki. Obydwaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty przestępstw narkotykowych.

Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował 33-letniego pseudokibica na 3 miesiące. Za przemyt oraz handel narkotykami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, lecz w jego przypadku kara nie może być krótsza niż 3 lata za kratami. Jego 34-letni kompan za posiadanie narkotyków może trafić za kraty nawet na 3 lata. Został on objęty policyjnym dozorem. O dalszym losie obydwu podejrzanych zadecyduje niebawem sąd karny.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy