Kierowali choć nie powinni. Kolejny kierowcy zatrzymani

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.09.2020 11:25,
Obaj kierowcy popełnili przestępstwo.
Kierowali choć nie powinni. Kolejny kierowcy zatrzymani

Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego, którzy wsiedli za kierownicę samochodów pomimo, że jeden z nich miał sądowy zakaz, a drugi cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj popełnili przestępstwo i już wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj po 12.00 w Żywcu na ul. Piłsudskiego policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw 26-latka. Jak się okazało mężczyzna miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który wydał Sąd Rejonowy w Żywcu.
Z kolei o 18.40 w Żywcu na ul. Podlesie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który wsiadł za kierownicę audi pomimo decyzji o cofnięciu jego uprawnień.

Obaj kierowcy popełnili przestępstwo. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet 3 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, w więzieniu można spędzić nawet 2 lata.

źródło: KPP Żywiec


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy