Kierowali, chociaż stracili uprawnienia. Teraz grozi im więzienie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2020 13:28,
Kierowali, chociaż stracili uprawnienia. Teraz grozi im więzienie
Żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę jednośladów pomimo, że mieli cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


Wczoraj około 10.50 w Żywcu na ul. Południowej dzielnicowi z Żywca zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego mieszkańca miasta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował motorowerem pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Takie samo przestępstwo popełnił 46-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, którego w Milówce na ul. Jana Kazimierza zatrzymali policjanci z Rajczy.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem o czym mówi art. 180a k.k:

„Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy