Kierowca miał 3,5 promila. Został zatrzymany dzięki reakcji świadków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.06.2021 18:29,
Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.
Kierowca miał 3,5 promila. Został zatrzymany dzięki reakcji świadków

Do zdarzenia doszło w środę około 18.00 w Lipowej.

Przejeżdżający tamtędy samochodem mężczyzna w pewnym momencie zauważył jadącego całą szerokością drogi vw. Tor jazdy samochodu wskazywał na to, że jego kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna o sytuacji poinformował policjantów, a sam jechał za kierowcą. W pewnym momencie kierowca vw zjechał z drogi na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu.

Wtedy mężczyzna podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że za kierownicą vw siedział 34-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. 34-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy