Kierowca motocykla crossowego zatrzymany przez policję

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.02.2021 17:16,
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kozach po pościgu zatrzymał 33-letniego kierowcę motocykla crossowego, który bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu szarżował na jednym z osiedli mieszkalnych.
Kierowca motocykla crossowego zatrzymany przez policję

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem w centrum Kóz. Dzielnicowy z koziańskiego posterunku podczas obchodu Osiedla 100 zauważył kierującego motocyklem crossowym, który na widok policyjnego radiowozu zawrócił i zdecydowanie przyspieszył, chcąc się oddalić.

Ponieważ pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej, mundurowy dał kierującemu sygnały do zatrzymania się. Motocyklista rozpoczął karkołomną ucieczkę, łamiąc po drodze wiele przepisów ruchu drogowego. Policjant powiadomił o pościgu dyżurnego z komisariatu i ruszył dalej za jednośladem.

Znajomość rejonu służbowego i konsekwentny pościg doprowadziły do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy motocrossa. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że 33-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl to niezarejestrowany składak bez obowiązkowego ubezpieczenia i badań technicznych. Mieszkaniec powiatu bielskiego został doprowadzony do komisariatu w Kobiernicach, gdzie zostały z nim wykonane niezbędne czynności.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu nawet 5 lat za kratami, a za popełnione wykroczenia drogowe wysoka grzywna i kara z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego, ponieważ pojazd nie miał polisy OC.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy