Kierowca opla śmiertelnie potrącił 61-latka [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 03.10.2019 11:28, ap
Śledczy z bielskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych. W ciemności kierowcy wolniej dostrzegają idące postacie. Najgorsze warunki pogodowe dopiero jednak nadejdą...
Kierowca opla śmiertelnie potrącił 61-latka [wideo]
Stawką jest życie

"Ile za to dostanę mandatu?" - to pytanie kierowców, czy pieszych często słyszą policjanci, niekiedy dotyczą one najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Nie chodzi jednak tutaj o nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość…

Tragedie na naszych drogach

15 września br. tuż po godzinie 19 w Pisarzowicach doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem dostawczym iveco na prostym odcinku drogi potrącił 62-latkę, która poruszała się poboczem. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń pomimo reanimacji zmarła na miejscu zdarzenia.

20 września br. po godzinie 22 w Czańcu na ulicy Kęckiej kierujący oplem 20-latek potrącił śmiertelnie przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych 61-latka.

- To aż dwa tragiczne w skutkach wypadki z udziałem pieszych. Ich przyczyny i okoliczności wyjaśniają śledczy z bielskiej komendy. Najtrudniejsze warunki drogowe związane z okresem jesienno-zimowym dopiero przed nami. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne i przepisowe korzystanie z nich - mówi asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.Elementy odblaskowe mogą uratować życie!

W porze jesienno-zimowej szczególnego znaczenia nabiera korzystanie z elementów odblaskowych, bez których bardzo często kierujący nie ma żadnych szans w porę zauważyć na swojej drodze pieszego. Odblaski to nie gadżety — to przedmioty, który mogą uratować życie! Zasada; im więcej, tym lepiej znajduje w tym wypadku zastosowanie.

Jednym z najlepszych elementów odblaskowych jest kamizelka. - Można ją nałożyć zarówno na kurtkę czy plecak, jak i elegancki płaszcz. Jest widoczna z każdej strony. Kierujący zauważają w niej pieszego z daleka. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kamizelkę w kolorze żółtym, kierowcy, którzy w oddali zobaczą postać ubraną w kamizelkę w tym kolorze, nie rzadko pomyślą, że to policjant i... zdejmą nogę z gazu! - dodaje mundurowy.

Kierowco! Zachowaj ostrożność

Policjanci apelują do kierowców, aby zachowywali szczególną ostrożność, zwracając uwagę nie niechronionych uczestników dróg. Jedynie przepisowa jazda, sprawnym technicznie samochodem, z właściwie ustawionymi światłami, wyobraźnia za kierownicą i prędkość dostosowana do warunków na drodze może zmniejszyć ryzyko potracenia pieszego. W zderzeniu z pojazdem pieszy nie ma zbyt wielu szans na uratowanie swojego życia i zdrowia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy