reklama

Kilka bardzo poważnych wypadków w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2021 09:17,
W weekend na szlakach górskich panował bardzo duży ruch. Nie wszystkim turystom udało się szczęśliwie wrócić do domu.
Kilka bardzo poważnych wypadków w górach
W górach doszło do kilku poważnych wypadków. Ratownicy GOPR Beskidy wyjeżdżali do 4 zgłoszeń (Żar, Magurka Wilkowicka, Kołowrót, Rysianka).


Pierwsze zgłoszenie ratownicy otrzymali po godz. 9:30, dotyczyło wypadku rowerowego na trasie Rock'n'Rolla (Enduro Trails). Pomimo jazdy w pełnej zbroi rowerzysta doznał poważnego urazu stawu łokciowego. Po zabezpieczeniu kończyny górnej, ratownicy przetransportowali go w rejon Leśniczówki w Bielsku-Białej.

Podczas przekazania poszkodowanego, dyżurni zostali powiadomieni o kolejnym wypadku rowerowym na tej samej trasie: 17-letni rowerzysta doznał urazu stawu barkowego. Po przeprowadzeniu działań ratunkowych na miejscu wypadku (rejon górnej stacji Kolej Linowa Szyndzielnia) podjęto decyzję o transporcie gondolą. Przy dolnej stacji poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

O godz. 14:00 ratownicy przyjęli zgłoszenie o turyście znajdującym się na żółtym szlaku z Błatniej do Jaworza, który z powodu kontuzji stawu kolanowego nie był w stanie zejść o własnych siłach. Ratownicy przetransportowali poszkodowanego w rejon początku żółtego szlaku w Jaworzu.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy