Kilka wypadków w górach podczas słonecznej niedzieli

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2019 07:56,
Kilka wypadków w górach podczas słonecznej niedzieli
Niedziela była pogodna, mnóstwo osób wyruszyło w góry i w związku z tym ratownicy beskidzkiej grupy GOPR mieli mnóstwo pracy. Zdarzały się bowiem wypadki.

- udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie leżącym na „drodze końskiej” z Wapienicy na Dębowiec.

- w tym samym czasie otrzymali zgłoszenie z trasy rowerowej Hip HopA na terenie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.


- W Błatniej udzieli pomocy rowerzystce poturbowanej przez spłoszonego konia. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Ratownik wracający z Błatniej do Szczyrku słyszy na radiu informację o kolejnym wypadku rowerowym - tym razem na Żarze. Poszkodowanego zaopatrza ratownik z Centrali.

- Kolejny zespół ratowniczy wyjeżdża ponownie na trasę Hip HopA, gdzie rowerzysta doznał złamania kończyny dolnej.

- W międzyczasie dyżurni z Hali Miziowej wyruszają na pomoc 82-letniemu turyście, który zasłabł na czerwonym szlaku nad Przełęczą Glinne. Po dotarciu na miejsce i zbadaniu mężczyzny (parametry w normie, znaczna poprawa samopoczucia), zadecydowano o sprowadzeniu turysty do quada i zwiezieniu go na przełęcz, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.


źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy