Kolejne kary za łamanie nowych przepisów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.04.2020 15:24,
Tylko wczoraj żywieccy policjanci kilkukrotnie interweniowali wobec mieszkańców, którzy nie zastosowali się do zakazów obowiązujących w związku z ogłoszonym stanem epidemii.
Kolejne kary za łamanie nowych przepisów
Jak informuje policja, w środę (9.04) około 9.30 w Żywcu na ul. Witosa dzielnicowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy bez uzasadnionej potrzeby przemierzli ulice miasta. Z kolei dwie godziny później trzech mężczyzn, tym razem na ul. Słonki w Żywcu, gromadziło się naruszając w ten sposób zasady sanitarno-epidemiologiczne.


Po 15.00 patrol policji interweniował w stosunku do 34-latka, który w sposób nieuzasadniony opuścił miejsce zamieszkania. Przed 18.00 kolejne dwie osoby, 30-latka i o rok starszy mężczyzna, w Żywcu na ul. Handlowej, naruszyli zakaz przemieszczania się. Wszystkie osoby za złamanie obowiązujących przepisów otrzymały mandat karny.

- Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Przed nami ciepłe i słoneczne dni. W związku z tym zapowiadamy dalsze kontrole. Pamiętajmy - nowe przepisy są po to, by zminimalizować sytuacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Apelujemy o przemyślenie każdej decyzji związanej z wyjściem z domu! - apelują policjanci.

Zgodnie z Ustawą z dnia 31 marca 2020r. za łamanie kwarantanny, a także za nieprzepisowe przemieszczanie się, grupowanie, bądź inne naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, osoba zostanie ukarana mandatem, a w przypadku odmowy jego przyjęcia skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. To jednak nie wszystko. W przypadku rażących naruszeń przepisów informacja zostanie skierowana także do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w ramach prowadzonego przez siebie postępowania może nałożyć grzywnę od 5 tys do 30 tys zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy