Kolejne miejsca dla chorych na Covid-19 w bielskim szpitalu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.03.2021 11:16,
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej uruchomił kolejne miejsca dla chorych na Covid 19. Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego pacjenci hospitalizowani są na oddziale neurochirurgicznym, gdzie przygotowano dla nich 22 miejsca.
Kolejne miejsca dla chorych na Covid-19 w bielskim szpitalu
W Szpitalu Wojewódzkim na potrzeby chorych na Covid-19 przekształcono już w ostatnim czasie oddziały: chorób wewnętrznych i diabetologii, kardiologii oraz oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych, a także laryngologii i onkologii laryngologicznej.

Bielska placówka dysponuje obecnie 147 miejscami dla osób zakażonych koronawirusem. W tym jest 13 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla pacjentów, którzy ciężko przechodzą Covid-19 i wymagają respiratoterapii. W związku z nasileniem liczby zachorowań oddział ma 100 procentowe obłożenie.

Dodatkowo 6 miejsc dla pacjentek chorych na Covid-19 przygotowano w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy