Kolejne potrącenie pieszego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.01.2022 08:51,
Policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kocierzu Moszczanickim.
Kolejne potrącenie pieszego

Do zdarzenia doszło w środę około 17.20 w Kocierzu Moszczanickim na ul. Parkowej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca fiatem 35-letnia kobieta, potrąciła 55-letniego pieszego. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Kierująca była trzeźwa i posiadała uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kila godzin pracowali policjanci. W prowadzonym postępowaniu śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę. Okres zimowy charakteryzuje się trudnymi warunkami na drodze. Mokra i śliska jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, a szybciej zapadający zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione. Dlatego też najważniejsze jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również sami piesi, przede wszystkim zwracając uwagę pojazdy w trakcie przechodzenia przez jezdnię, jak również zakładanie elementów odblaskowych, o co po raz kolejny apelujemy.

Element odblaskowy, to szansa dla kierowcy, który wcześniej nas dostrzeże i będzie miał więcej czasu na podjęcie właściwej reakcji. To z kolei może nas ustrzec przed wypadkiem drogowym. Pamiętajmy, za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy zobowiązani są do ostrożności i i wytężenia uwagi na drodze.

- apeluje żywiecka policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy