Kolejni pijani kierowcy na drogach zatrzymani. Apel bielskiej policji!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.08.2019 18:18,
Kolejni pijani kierowcy na drogach zatrzymani. Apel bielskiej policji!

Ostatnio, jak informują bielscy policjanci, nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali nietrzeźwych kierujących. We wtorek kolejnych czterech potencjalnych zabójców w porę zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany w Bielsku-Białej na ulicy 11 Listopada. 47-letni kierujący motorowerem miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Niewiele mniej wskazał alkomat w przypadku 45-latka zatrzymanego w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Górniczej i 42-latka zatrzymanego w Bielsku-Białej na ulicy Monte Cassino. Mężczyźni kierowali swoimi pojazdami mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

- Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik - apelują policjanci z Bielska-Białej.

I dodają:


- W opisanych dziś przypadkach wszystko skończyło się dobrze, gdyż osoby stwarzające realne zagrożenie dla siebie i innych zostali wyeliminowani z ruchu drogowego, ale pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie
.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy