Kolejny nieodpowiedzialny turysta uratowany przez GOPR

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2021 10:34,
Ratownicy podkreślają, że nieodpowiedni ubiór (w tym krótkie spodnie) ponownie mógł stać się przyczyną tragedii w górach.
Kolejny nieodpowiedzialny turysta uratowany przez GOPR
Kolejna akcja ratownicza GOPR w Beskidach. W niedzielę (17.01) po południu ratownicy dyżurni z Hali Skrzyczeńskiej zostali poinformowani przez CSR o wychłodzonym turyście znajdującym się na zielonym szlaku pomiędzy Malinowską Skałą a Zielonym Kopcem.


Dwóch ratowników natychmiast zostało przetransportowanych skuterem w rejon Malinowskiej Skały, skąd ze względu na warunki, wyruszyli w kierunku ratowanego na nartach skiturowych. Po dotarciu do wyczerpanego i wychłodzonego turysty ratownicy zabezpieczyli go termicznie. W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk.

Ratownicy podkreślają, że nieodpowiedni ubiór (w tym krótkie spodnie) ponownie mógł stać się przyczyną tragedii w górach.

Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili w sumie 16 wypraw i akcji ratunkowych w rejonie m.in. Skrzycznego, Babiej Góry, Baraniej Góry, Pilska oraz Hali Lipowskiej - w sumie pomocy udzielono 26 osobom.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy