Kolejny pijany kierowca zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.07.2020 14:10,
.

Kolejny pijany kierowca zatrzymany
Piłeś? - nie jedź! Okazuje się, że ta prosta zasada wciąż nie dla wszystkich kierowców jest jasna. Mimo apeli policjantów oraz licznych akcji społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Tym razem 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierował volkswagenem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci z Łodygowic.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

- Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy