Kolejny rowerzysta potrącony przez samochód

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2020 10:49,
Bielska policja apeluje do kierowców: uważajcie na rowerzystów!
Kolejny rowerzysta potrącony przez samochód

We wtorek (30.06) policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili akcję „Rowerem bezpiecznie do celu”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów. Mundurowi szczególną uwagę skupili na zachowaniach kierujących pojazdami względem rowerzystów, jak i nieprawidłowe zachowania samych cyklistów.

Policjanci reagowali na przekraczanie prędkości w rejonach dróg i przejazdów dla rowerzystów, pozostawianie pojazdów na drogach dla rowerów, zachowanie bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującym jednośladami. W przypadku rowerzystów najczęstszymi przewinieniami były: jazda po chodniku, jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, niekorzystanie z drogi dla rowerów. Policjanci zwracali również uwagę na obowiązkowe wyposażenie roweru.

Niestety w trakcie prowadzonych działań, około godziny 7:40 w Bielsku-Białej na ulicy Komorowickiej, doszło również do groźnego wypadku z udziałem kierującego jednośladem. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu 60-letniemu kierującemu rowerem, który poruszał się chodnikiem. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, którego okoliczności i przyczyny wyjaśni dalsze postępowanie prowadzone przez policjantów.

- Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę! Tylko w czerwcu doszło na bielskich drogach do 2 wypadków i 11 kolizji z udziałem kierujących jednośladami. Pamiętajmy, że zarówno Nasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Naszych rękach! - podkreślają bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy