Komendant komisariatu zatrzymał pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.10.2020 10:17,
Jak informuje bielska policja, szef komisariatu w Kobiernicach aspirant Kamil Martyniak udowodnił swoją postawą, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby.
Komendant komisariatu zatrzymał pijanego kierowcę


W poniedziałek po południu razem z żoną podróżował samochodem ulicą Bielską w Bujakowie. W pewnym momencie z ulicy Podlesie gwałtownie wyjechał osobowy volkswagen golf, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, nieomal wjechał też w jeden ze znaków drogowych. Policjant powiadomił dyżurnego kobiernickiego komisariatu o sytuacji, a sam ruszył za volkswagenem.

Mundurowy nie miał pewności, czy starszy mężczyzna nie potrzebuje pomocy, a jego sposób jazdy nie jest wynikiem problemów zdrowotnych, dlatego nie spuszczał pojazdu z pola widzenia. Kiedy kierowca zatrzymał się przy jednej z posesji kilkadziesiąt metrów dalej, wówczas policjant wyszedł ze swojego samochodu i podbiegł do mężczyzny. Wtedy wyczuł od 65-latka alkohol.

Aspirant Kamil Martyniak poinformował go, że jest policjantem, ale senior zaprzeczał, aby spożywał alkohol. Po chwili na miejsce dojechał patrol z bielskiej drogówki, Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 65-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego losie zadecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy