Kontrole ciężarówek z odpadami na bielskich ulicach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.10.2020 13:53,
Kontrole ciężarówek z odpadami na bielskich ulicach

Policjanci z bielskiej komendy włączyli się w działania, których celem jest kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów.

W działaniach pod nazwą DEMETER IV wzięli udział policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Akcja przeprowadzona 29 września odbywała się na terenie całego kraju i powiązana była z operacją prowadzoną przez Sekretariat Generalny Interpolu oraz Światową Organizację Celną. Działania wymierzone są w przestępczość przeciwko środowisku naturalnemu.

Śledczym zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pomagali mundurowi z drogówki, organizując bezpieczne punkty kontrolne na terenie powiatu. Stróże prawa sprawdzali ciężarówki przejeżdżające przez teren powiatu, kontrolując m.in. legalność przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Policjanci sprawdzali też stan techniczny kontrolowanych pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Podczas działań nie odnotowano żadnych nieprawidłowości.

Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem Policji. Jej zwalczanie może być skuteczniejsze dzięki czujności i trosce obywateli, którzy mogą zgłaszać każde niepokojące podejrzenia Policji. Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i sprawdzane. Bezpieczeństwo publiczne oraz ochrona środowiska to nasz wspólny cel i wspólna troska.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy