Kontrole maseczek w bielskich autobusach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.08.2020 12:16, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
3 sierpnia w Bielsku-Białej odbyła się Akcja Maska 2020, której celem było przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa na przystankach i w środkach komunikacji masowej.
Kontrole maseczek w bielskich autobusach

Akcję przeprowadzili wspólnie pracownicy Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, bielskiej Straży Miejskiej oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

– Na głównych przystankach autobusowych w mieście oraz w środkach komunikacji zbiorowej w autobusach MZK – przypominaliśmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz wręczaliśmy stosowne ulotki informacyjne i maseczki osobom ich nieposiadającym - informował zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Szymon Oleksiuk.

Informacje o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji zbiorowej są prezentowane od marca br. w postaci zapowiedzi głosowych w autobusach oraz plakatów informacyjnych umieszczonych w pojazdach. O powyższym obowiązku przypominają również pracownicy MZK podczas kontroli biletów.


3 lipca w godzinach przedpołudniowych dwa trzyosobowe zespoły pracowały przez kilka godzin. Kontrolę przeprowadzono na głównych przystankach autobusowych oraz w ponad 50 autobusach MZK. Stwierdzono nieliczne – pojedyncze w danym autobusie – przypadki braku posiadania zakrycia ust i nosa przez pasażerów.

W przeważającej mierze były to osoby młode, które tłumaczyły się, że zapomniały maseczki. Ponadto kilkudziesięciu pasażerów mających maseczki, ale niezakrywające nosa, pouczono, że obowiązek zakrycia dotyczy nie tylko ust, ale też nosa. Podczas akcji rozdano ponad 100 maseczek wielokrotnego użytku (dla osób ich nieposiadających oraz zainteresowanych) oraz wręczono ulotki informacyjne.

Akcja ta będzie kontynuowana.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy