Koronawirus na Podbeskidziu. Raport sanepidu. 13 października

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2020 14:46,
31 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie żywieckim, 19 w powiecie bielskim, 46 w powiecie cieszyńskim - wynika z raportu sanepidu za minioną dobę.
Koronawirus na Podbeskidziu. Raport sanepidu. 13 października

W województwie śląskim nowe ognisko pojawiło się w szpitalu w Pszczynie, gdzie zachorowało 25 osób – pacjentów i kadra medyczna. Wirusa wykryto także w kolejnych szkołach w Rybniku: II LO,SP nr 35 i SP nr 19. Do 26 osób wzrosło zakażenie w szpitalu w Myszkowie. Tam, po wykryciu zakażenia u 2 osób z personelu podjęto decyzję o wykonaniu badań przesiewowych dla całej kadry szpitala i 10.10. uzyskano 24 wyniki pozytywne i dodatkowo 2 kolejne wyniki dodatnie u pacjentów.

W raporcie dobowym pojawiły się także dodatnie wyniki jednego z DPS w Dzięgielowie w powiecie cieszyńskim. Na 89 wszystkich osób wykryto zakażenia u 12 mieszkańców i 7 opiekunów. Chora kadra przebywa w izolacji domowej, z kolei zakażeni mieszkańcy są odizolowani od pozostałych osób i zabezpieczeni.

Niestety, wirusa wykryto także w ośrodku całodobowej opieki prowadzonej przez siostry zakonne w Kamesznicy. Tam zachorowało do tej pory 12 mieszkańców i 5 pracowników. Z tymi placówkami służby wojewody pozostają w stałym kontakcie i skierował tam zaopatrzenie w postaci środków ochrony bezpośredniej: maseczek, kombinezonów, przyłbic itp.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy