Koronawirus w stacji sanepidu. Placówka zamknięta [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.03.2020 20:39, red
Dotyczy to Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie
Koronawirus w stacji sanepidu. Placówka zamknięta [AKTUALIZACJA]

Cieszyńskie Starostwo Powiatowe wydało w tej sprawie komunikat:

"W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia się koronawirusem wśród pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie informujemy, że Stacja zostanie zamknięta.

Decyzje, co do dalszych działań, podejmie jutro Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wszystkich informacji będziemy udzielali dopiero po podjętej decyzji przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego." - czytamy w komunikacie.


Z powodu zakażenia dwóch pracowników zamknięto również Szpitalny Oddział Ratunkowy w Cieszynie

- Odsunięta od pracy musiała zostać cała ekipa współpracujących z zakażonymi lekarzy i pielęgniarek. Ich powrót do pracy może nastąpić nie wcześniej niż po siedmiu dniach kwarantanny i przeprowadzeniu badań. Do czasu dezynfekcji i reorganizacji pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, co powinno nastąpić w ciągu 48 godzin, cieszyński SOR będzie zamknięty. Najbliższe szpitalne oddziały ratunkowe znajdują się w szpitalach wojewódzkich w Jastrzębiu Zdroju i Bielsku-Białej - poinformowało starostwo powiatowe w Cieszynie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy