Kosztowna jazda po pijanemu. Tak działa nowy taryfikator

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.01.2022 16:01,
Policjanci z bielskiej z drogówki zatrzymali 54-latka, który spowodował kolizję drogową, mając w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu.
Kosztowna jazda po pijanemu. Tak działa nowy taryfikator

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę tuż przed 23 w rejonie jednej ze stacji paliw przy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. Doszło tam do kolizji dwóch osobówek. Kierowca osobowego opla zmieniając pas ruchu, uderzył w osobowego peugeota. Poszkodowana wezwała na miejsce policjantów z ruchu drogowego.

Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia, okazało się, że 54-letni sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 i pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

O losie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu bielskiego zdecyduje niebawem prokurator. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu odpowie na nowych zasadach kodeksu wykroczeń, zgodnie z którą za ten czyny sąd może wymierzyć karę nawet 30 tysięcy złotych.

54-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zwrócić się do nietrzeźwego sprawcy szkody o zwrot całej wypłaconej z tego tytułu kwoty odszkodowania.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy