Kosztowne kolizje drogowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.04.2022 11:25,
Od początku tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, według którego znacznie wzrosła wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze.
Kosztowne kolizje drogowe

Około 14.30 w Gilowicach na ulicy Krakowskiej, kierujący seatem 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem. Jak ustalili policjanci, 24-latek nie posiadał aktualnych badań technicznych samochodu. Za spowodowanie kolizji drogowej otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych.

Z kolei tuż przed 16.00 w Żywcu na ulicy Komorowskich, kierujący fordem 54-latek, podczas cofania, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą kobiecie, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 6 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Podwyższenie grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób unikniemy również wysokich mandatów.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy