Kradł paliwo z ciężarówek. 43-latek zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.10.2021 09:42,
Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który włamał się do zaparkowanych ciągników siodłowych i skradł blisko 140 litrów paliwa.
Kradł paliwo z ciężarówek. 43-latek zatrzymany

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około 2.00 zgłaszający przyjechał na parking TIR-ów przy ulicy Towarowej, aby przesiąść się do przygotowanego wcześniej ciągnika siodłowego i ruszyć w trasę. Wtedy zauważył, że z parkingu ucieka ubrany całkowiecie na czarno mężczyzna, a po chwili stwierdził włamanie do zbiorników z paliwem i kradzież oleju napędowego z dwóch zaparkowanych pojazdów. Natychmiast zawiadomił Policję oraz podał rysopis i miejsce gdzie mógł ukryć się spłoszony sprawca kradzieży.

Na miejsce zostali skierowani policyjni wywiadowcy, którzy zatrzymali podejrzewanego o włamanie mężczyznę. Stróże prawa znaleźli kilka ukrytych kanistrów ze skradzionym i przygotowanym do zabrania paliwem oraz pojazd sprawcy. W sumie, zanim spłoszył go zgłaszający 43-latek, zdążył odpompować specjalnym urządzaniem blisko 140 litrów oleju napędowego z dwóch zaparkowanych tam ciągników siodłowych. Policjanci w trakcie przeszukania pojazdu sprawcy kradzieży znaleźli w nim prawie 8 gramów amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, pojazd sprawcy odholowany na policyjny parking, a 43-latek trafił do celi.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty włamania i kradzieży paliwa oraz posiadania narkotyków. Za przestępstwa te może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Ponieważ w przeszłości odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwo, jako recydywista musi się liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który zdecyduje niebawem o jego dalszym losie.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy