Lewe towary na bielskiej giełdzie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.10.2021 09:37,
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy, na terenie giełdy towarowej znajdującej się w Wapienicy, w jednym z samochodów, znaleźli różnego rodzaju odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Dwóm mężczyznom uprawiającym ten proceder grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
Lewe towary na bielskiej giełdzie

Jak wynika z informacji policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dwóch mężczyzn na terenie giełdy towarowej w bielskiej Wapienicy, oferowało do sprzedaży towar z podrobionymi znakami rożnych światowym marek.

Kiedy policjanci dokonali kontroli samochodu, należącego do jednego z mężczyzn okazało się, że w jego wnętrzu właściciel posiadał podrobiony towar. W sumie zabezpieczono prawie 700 produktów. Wśród zabezpieczonych towarów była odzież różnego rodzaju i perfumy.

Wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jest przestępstwem. Jeżeli śledczy wykażą, że sprawca uczynił z popełnionego przestępstwa źródło dochodu, może mu grozić kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy