Licznik mocno przekręcony. Kierowca wpadł podczas kontroli

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.01.2020 10:00, ap, zdjęcie ilustracyjne
Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że odczyt przejechanej trasy audi nie zgadzał się o prawie 100 tys. km.
Licznik mocno przekręcony. Kierowca wpadł podczas kontroli
Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących na ul. Turystycznej w Wiśle.W trakcie patrolu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi 19-latka.

- Mundurowi podczas kontroli, poza podstawowymi czynnościami, w ramach nowych uprawnień sprawdzili także aktualny stan licznika. Odczyt zweryfikowali w systemie informatycznym. Okazało się, że istniała rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Nie zgadzał się odczyt przebytych kilometrów na liczniku ze wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu - relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej komendy.

W chwili kontroli odczyt drogomierza bmw wskazywał blisko 323 tysięcy km, natomiast wpis w dniu badania technicznego wskazywał, że pojazd ma przebytych ponad 412 tysięcy kilometrów.

Śledczy z wiślańskiego komisariatu wyjaśniają teraz, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika, kto jest za to odpowiedzialny.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy