Małżeństwo na podwójnym gazie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.06.2020 11:27,
Pijany mężczyzna wjechał w wysepkę drogową. Po odbiór auta przyjechała jego pijana żona.
Małżeństwo na podwójnym gazie

Do zdarzenia doszło w nocy z sobotę na niedzielę. Parę minut po godzinie 23 na ulicy Międzyrzeckiej w Rudzicy w wysepkę drogową wjechał kierujący volkswagenem foxem, a następnie uszkodzonym pojazdem próbował odjechać. Hałas zwrócił uwagę mieszkańców okolicznych posesji, którzy podeszli do wykonującego chaotyczne ruchu kierowcy, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Kiedy zorientowali się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, wezwali patrol Policji. Nietrzeźwy kierowca volkswagena był agresywny i odgrażał się im, a także próbował uciec. Został jednak skutecznie ujęty przez świadków zdarzenia.

Nietrzeźwy 62-latek został przekazany policjantom z jasienickiego komisariatu. Widok policyjnego munduru nie ostudził jego zapału, był agresywny i aroganci wobec stróży prawa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Agresywny mieszkaniec powiatu bielskiego stracił prawo jazdy, został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

62-latek na miejsce zdarzenia wezwał swoją 59-letnią małżonkę, aby ta zabezpieczyła uszkodzony pojazd. Kiedy kobieta przyjechała na miejsce zdarzenia osobowym citroenem, swoim zachowaniem wzbudziła podejrzliwość policjantów z bielskiej drogówki, którzy zajmowali się spowodowaną przez 62-latka kolizją drogową. Kobieta podeszła do mundurowych chwiejnym krokiem i było od niej czuć alkohol. Po sprawdzeniu policyjnym alkomatem okazało się, że przyjechała, mając blisko jeden promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

62-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Podobny zarzut usłyszy niebawem jego 59-letnia małżonka, a o ich dalszym losie zdecyduje wkrótce bielski sąd.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki nim udało się zatrzymać potencjalnych drogowych zabójców - podkreślają bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy