Mandat za niepotrzebne wezwanie policji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.07.2021 08:56,
Za bezpodstawne wezwanie policyjnej interwencji odpowiedział 37-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego
Mandat za niepotrzebne wezwanie policji

W piątek tuż po północy do dyżurnego żywieckiej komendy Policji zadzwonił 37-latek i powiedział, że z domu skradziono mu 500 . Dyżurny parokrotnie pytał 37-latka czy jest tego pewny, bowiem przekazane przez niego informacje nie wskazywały na kradzież. Jednak zgłaszający upierał się, że ktoś ukradł mu pieniądze.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że do żadnej kradzieży nie doszło. 37-latek zapomniał, gdzie je schował, po czym jeszcze przed przyjazdem Policji sobie przypomniał, jednak interwencji nie odwołał.

Za bezpodstawną interwencję mężczyzna otrzymał mandat karny.

Policja przypomina:

Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może kosztować, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy