Mandaty nad jeziorem za nieodpowiedzialne zachowania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2024 13:05,
W minioną sobotę policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim aż ośmiokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli.
Mandaty nad jeziorem za nieodpowiedzialne zachowania

Rowerek wodny to popularny środek rekreacji na jeziorach, rzekach i akwenach wodnych – oferuje przyjemność z aktywności fizycznej znajdując się równocześnie blisko natury. Jednakże, jak w przypadku każdej aktywności wodnej, bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń, które często jest bagatelizowane jest spożywanie alkoholu podczas korzystania z rowerków wodnych jak i poruszanie się sprzętami wodnymi w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę (29.06) policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim aż ośmiokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerów wodnych po tym, jak wcześniej pili alkohol. Wszyscy za złamanie prawa zostali ukarani mandatami karnymi. Niechlubnym rekordzistą był 30-letni mężczyzna który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

- Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia - informuje żywiecka policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy