Marihuana w paczce chipsów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.02.2020 13:13, INFORMACJA PRASOWA
Takie znalezisko podczas kontroli busa.
Marihuana w paczce chipsów

Kilka dni temu mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do rutynowej kontroli busa na trasie Cieszyn – Katowice.

Podczas kontroli wykorzystano Blanta - to młody labrador, który został wyszkolony do wykrywania narkotyków. Potrafi wywąchać nawet najmniejszą ilość narkotyków.

Blant zainteresował się bagażem należącym do jednego z pasażerów busa. Dla mundurowych to był sygnał, że w bagażu mogą być ukryte środki odurzające.

- Funkcjonariusze śląskiej KAS w bagażu ujawnili środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich (marihuany). Susz został ukryty w dwóch hermetycznie zamkniętych paczkach chipsów. Paczki wyglądały jakby były oryginalnie zamknięte. To miał być sposób na przewóz nielegalnych substancji. W sumie w dwóch paczkach mundurowi ujawnili 261,10 grama narkotyku. Szacunkowa wartość suszu konopi to blisko 8 tys. złotych - informuje śląska KAS.

Właścicielem środków odurzających okazał się 37 –letni mieszkaniec Śląska.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. - Sprawa jest rozwojowa - informują tajemniczo funkcjonariusze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy