Matka pijana, a jej 6-letnia córka spacerowała po dachu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.03.2020 10:55,
Bulwersująca sytuacja w Bielsku-Białej.
Matka pijana, a jej 6-letnia córka spacerowała po dachu
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (2.03) około godziny 15:00. Mieszkańcy bielskiej ulicy Rychlińskiego zauważyli spacerującą po dachu apartamentowca kilkuletnią dziewczynkę i zaalarmowali Policję. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i strażacy z wozem wyposażonym w wysięgnik. Kiedy dojechali na miejsce, dziecka nie było już na dachu.

Mundurowi ustalili mieszkanie, z którego najprawdopodobniej wyszła na dach. Nikt im jednak nie otwierał drzwi. Policjanci przeszli dachem na taras tego mieszkania, aby sprawdzić, czy nie jest mu potrzebna pomoc medyczna.


W tym czasie drugi patrol — mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej dobijał się do drzwi mieszkania. W końcu mieszkanie otworzyła policjantom 36-latka. Kobieta była wyraźnie pod wpływem alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu we krwi. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Według ich ustaleń 6-letnia dziewczynka wyszła na dach przez taras za swoim psem, który jej tam uciekł i sama wróciła do mieszkania. Dziecko zostało przekazane pod doraźną opiekę członkowi rodziny.

Teraz śledczy sprawdzają, jak doszło do tego, że matka pozostawiła swoją córkę bez opieki, dopuszczając ją do wyjścia na dach trzypiętrowego budynku oraz czy zachowanie 36-latki nie naraziło dziewczynki na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia. Jeśli tak się okaże, grozi jej nawet do 3 lat za kratami. O sprawie może także zostać powiadomiony sąd rodzinny w celu sprawdzenia czy 36-latka właściwie opiekuje się córką.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy