Mieszkańcy coraz częściej reagują, gdy widzą pijaka za kierownicą

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.09.2020 10:01,

Mimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Mieszkańcy coraz częściej reagują, gdy widzą pijaka za kierownicą

W czwartek około 19.00 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce odebrał zgłoszenie o kierowcy renaulta, który w Ciścu jechał od krawężnika do krawężnika. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy już po chwili zauważyli samochód.

Za jego kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 2 promile alkoholu.

Z kolei w niedzielę około 18.00 dyżurny komisariatu policji w Jeleśni otrzymał informację o krzywym torze jazdy kierowcy forda. Policjanci zauważyli samochód na ul. Jana Kazimierza. Za jego kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

- Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy