Mnóstwo atrakcji podczas Dni Gminy Porąbka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2022 13:12,
W dniach 11-12 czerwca na stadionie LKS Zapora Porąbka, odbędzie się Święto Gminy Porąbka.
Mnóstwo atrakcji podczas Dni Gminy Porąbka
Podczas wydarzenia, zostanie przedstawiony m.in. program artystyczny ”Sportowe Show z Mistrzami Świata”. Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Porąbce zaprasza na „Potyczki rodzinne w czasie międzypokoleniowego Dnia Rodziny”. Na scenie nie zabraknie dzieci, zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce. W sobotni wieczór na scenie wystąpią artyści znani z polskich kabaretów. Artyści, dzięki swoim doświadczeniom scenicznym i charyzmie tworzą w tej kompilacji niesamowite skecze i dają upływ energii, czym powodują masaż przepony dla wszystkich uczestników widowiska bez względu na wiek.

Kabaret Super Show - to program będący efektem współpracy kilku artystów przy tworzeniu cyklu programów pod tym samym tytułem, emitowanego stale w TVP2.
Bartosz Gajda - znany z kabaretu Łowcy.B oraz obecnej solowej działalności komediowej, aktor z wielkim poczuciem humoru i dystansu. Cięta riposta jest nieodzowną cechą jego twórczości. Artysta stworzył także postać zwykłego bohatera wcielając się m.in. w nauczyciela, polityka, listonosza czy sanitariusza.


Andrzej Kozłowski - znany z kabaretu Pod Wyrwigroszem. Aktor o największej zawartości energii w postaci. wokalista , parodysta. Ostrzeżenie: Andrzej to estradowy wulkan. Aktualnie możecie go zobaczyć w projekcie TVP2 Kabaret Super Show, a także w realizowanym dla POLSATU projekcie KABARET NA ŻYWO i w projekcie TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO XVI edycji.
Jarosław Marek Sobański - znany z kabaretu Zachodniego. Konferansjer z misja zniknięcia podziału występujących i widzów. Charakterystyczne okulary i fryzura każą się wpatrywać w cokolwiek, co robi na scenie.

"Mała" czyli Karolina Kuras - znana z kabaretu Zachodni oraz wielu programów kabaretowych emitowanych na różnych stacjach telewizyjnych. Pełna energii i charyzmy!

W niedzielny wieczór na scenie wystąpi m.in. zespół „Baciary”.

Zespół Baciary powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie". Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.

źródło: UG Porąbka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy