Mobilna kamera na łamiących przepisy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2021 13:36,
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dysponuje mobilną kamerą umożliwiającą rejestrowanie różnego typu zdarzenia drogowe.
Mobilna kamera na łamiących przepisy

Właśnie trwają jej testy, a pierwsze tygodnie użytkowania już pozwoliły zdokumentować kilkadziesiąt sytuacji, po których policja ukarała mandatami kilkanaście osób.

Zestaw wyposażony w kamerę jest instalowany w miejscach, z których dochodzą sygnały, że notorycznie łamane są tam przepisy. Urządzenie bezprzewodowo (poprzez sieć LTE) przesyła obraz do Centrum Zarządzania w MZD, a także do bielskiej policji. Ta zaś, posiadając kompetencje do prowadzenia kontroli i egzekwowania prawa, korzysta ze swoich uprawnień. W sytuacjach potwierdzających złamanie przepisów, konsekwentnie wystawia mandaty.

- Zastosowań mobilnej kamery jest wiele. Może pracować w wielu scenariuszach. Wjazd na zakazie czy nieuprawnione parkowanie to tylko przykłady. Aktualnie na terenie bielskiego Hałcnowa wyłapuje wjazd na ulicę pojazdów z przekroczeniem ich dopuszczalnego tonażu - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

Pracownicy MZD celowo nie precyzują lokalizacji urządzenia, aby nie ułatwiać życia kierowcom łamiącym przepisy. Kamera co jakiś czas zmienia lokalizację i warto o tym wiedzieć, aby zdawać sobie sprawę, że udokumentowanie wykroczeń jest możliwe na terenie całego miasta. Zalecenie jest proste. Zawsze warto trzymać się przepisów – z myślą o sobie, ale także innych użytkownikach dróg.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy