Motocyklistka ranna w wypadku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2020 10:24,
Sezon motocyklowy w pełni...
Motocyklistka ranna w wypadku
Jak informuje policja, w czwartek (21.05) wieczorem dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Juszczynie (powiat żywiecki).

Jak wynika z ustaleń policjantów, 45-latka, kierując fordem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 48-latce, która kierowała motocyklem bmw. Jak ustalili policjanci kierujące były trzeźwe i posiadały uprawnienia do kierowania. W wyniku zdarzenia motocyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.


Policja przypomina, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Okres wiosenno-letni charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w usterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy