Niebezpieczne znalezisko na placu budowy

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2019 11:46,
Niebezpieczne znalezisko na placu budowy
Jak informuje policja, we wtorek w Łodygowicach podczas prowadzenia pac budowlanych znaleziono pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

- Policjanci z Łodygowic zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Niewybuch zabiorą dzisiaj wojskowi saperzy. Stróże prawa ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! - informuje żywiecka policja.

Policjanci przypominają, że liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk. Pocisk ujawnili wczoraj pracownicy prowadzący prace budowlane na jednej z działek w Łodygowicach.

Po otrzymaniu informacji, policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Niewypał zidentyfikowali jako zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało do przyjazdu saperów terenu pilnowali policjanci z Łodygowic.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy