Nielegalny hazard ma się dobrze. Nie odstraszają olbrzymie kary

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2019 18:36, red
Grozi za to nawet 100 tys. zł kary, ale najwidoczniej tak wysokie kary nie odstraszają.
Nielegalny hazard ma się dobrze. Nie odstraszają olbrzymie kary
Tym razem w Pszczynie, Pawłowicach i Woli policjanci trafili na nielegalne salony gier. Zabezpieczyli 9 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

- Grożąca kara 100 tys. zł od jednego takiego urządzenia okazała się niewystarczającą przestrogą dla właścicieli lokali, w których zostały zabezpieczone. Pomimo grożących im sankcji, umożliwili swoim klientom zabronioną rozrywkę. Teraz, będą musieli się liczyć z bardzo kosztownymi konsekwencjami finansowymi swojej przestępczej działalności - przyznają policjanci.
W każdym z lokali policjanci wraz z funkcjonariuszami służby skarbowej zastali w środku obsługujących maszyny pracowników, 3 nielegalne automaty i korzystające z nich osoby. Aktualnie, wszystkie 9 maszyn wraz z zabezpieczonymi urządzeniami do kredytowania i wypłat znajdują się w magazynach bielskiego oddziału urzędu KAS.

Policja przypomina:
Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Warto jeszcze raz przypomnieć, że 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy