Niepotrzebnie wezwał policję, młody chłopak ma problemy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.04.2020 08:45,
Niepotrzebnie wezwał policję, młody chłopak ma problemy
Za bezpodstawną interwencję policji odpowiedział 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna wezwał policję, bowiem jak twierdził, trzech chłopaków w wieku 14, 15 i 19 lat zaczepiało go i zniszczyło mu rower. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało, że rower nie posiadał żadnych uszkodzeń, zgłaszającego nikt nie zaczepiał, a on sam nie był w stanie wytłumaczyć po co wzywał policjantów.


Kilka dni temu dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że grupa młodzieży zaczepia zgłaszającego oraz zniszczyli mu rower. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającego 24-latka. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Jego rower nie nosił żadnych śladów uszkodzeń, a w pobliżu zgłaszającego nikogo nie było. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom powodu zgłaszanej interwencji. 24-latek za bezpodstawną interwencję został ukarany mandatem karnym.

- Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może kosztować, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje - informuje w komunikacie żywiecka policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy