Nowa karetka dla bielskiego pogotowia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.06.2020 10:11, INFORMACJA PRASOWA
Nowa karetka dla bielskiego pogotowia

Prawie pół miliona mln zł dofinansowania pozyskało z funduszy unijnych i budżetu państwa Bielskie Pogotowie Ratunkowe na nowoczesny ambulans i specjalistyczne wyposażenie. Pojazd właśnie dotarł do Bielska-Białej.

Ambulans marki VW jest wyposażony w defibrylator transportowy, respirator transportowy, ssak przenośny i nosze.

- To będzie jedna z ostatnich karetek „S”, a więc z lekarzem na pokładzie. Będzie obsługiwała miasto Bielsko-Biała - - mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. To drugi nowy pojazd, o który wzbogacił się tabor jednostki w tym roku.

Plany dyrekcji są odważne. - Myślimy w sumie o 4 nowych ambulansach - mówi Waligóra.

Przy tej okazji, BPR pozyskało też refundację na tzw. BIO-BAG, czyli komorę do transportu osób zakażonych i podejrzanych o zakażenie, którą zakupiło na początku walki z pandemią koronawirusa. Wkład własny do tych zakupów, to ponad 25 tys. zł.


źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy