Nowe informacje z ośrodka Czernichowie. Uruchomiono specjalną infolinię [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2020 09:55,
Placówka opiekuńcza w Czernichowie znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji.
Nowe informacje z ośrodka Czernichowie. Uruchomiono specjalną infolinię [FOTO]

W ośrodku przebywa ponad 200 osób - ciężko chorych podopiecznych - wszyscy objęci są kwarantanną. U kilkudziesięciu osób zdiagnozowano koronawirusa. Na miejscu są ratownicy.

Uruchomiono infolinie dla rodzin pacjentów ŚCODiR w Czernichowie

„Wiemy, że sytuacja kryzysowa w której znaleźli się pensjonariusze i personel Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji budzi u bliskich tych osób niepokój i obawy. Wychodząc naprzeciw tym wszystkim ludziom, uruchomiliśmy w dniu dzisiejszym infolinię, która będzie działała przez wszystkie dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 18:00.

513 936 801 - pod tym numerem telefonu, personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej do czasu, kiedy będzie działał na placówce, postara się zainteresowanym, udzielić najważniejszych informacji na temat osób, które znajdują się na terenie ośrodka. ” - mówi Dawid Burzacki- Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.


„Staramy się również wypracować jakiś sposób komunikacji, tak żeby rodziny mogły zobaczyć swoich bliskich poprzez transmisję wideo. Zaproponujemy pewne rozwiązania dyrekcji i być może uda się skomunikować rodziny ze swoimi bliskimi. Natomiast na chwilę obecną uruchamiamy infolinię, gdzie będzie można uzyskać najważniejsze informacje o stanie zdrowia swoich bliskich.

Przypominamy, że nasze działania na terenie tego ośrodka, prowadzone są od 17 kwietnia br. . Procedury, które chcemy wprowadzić wdrażamy etapami, tak żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli w pierwszej kolejności ograniczyć transfer wirusa. Na chwilę obecną, utworzyliśmy dwie śluzy do dekontaminacji personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Praktycznie cały personel ośrodka, został już wyposażony w kombinezony ochrony biologicznej i maseczki FFP2/ FFP3. To sprzęt, który jako Zintegrowana Służba Ratownicza nieodpłatnie rozdysponowaliśmy personelowi placówki” - dodaje koordynator ZSR.

W związku z tym, że jako Zintegrowana Służba Ratownicza finansujemy się sami, a pomoc świadczymy nieodpłatnie zwracamy się do wszystkich o wsparcie finansowe naszych działań lub o wsparcie rzeczowe. Chcemy pomagać, natomiast wszystkie działania generują bardzo wysokie koszty w związku z tym zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki: www.zrzutka.pl/koronawirus

Jeśli ktoś chciałby wspomóc nasze działania jako wolontariusz, to zapraszamy do kontaktu przez stronę: www.zsr112.pl/wolontariat


źródło: Zintegrowana Służba Ratownicza

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy