Nowe przypadki koronawirusa w województwie śląskim

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2020 21:02,
Prezydent Bielska-Białej uspokaja mieszkańców.
Nowe przypadki koronawirusa w województwie śląskim

O 57 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce poinformowało w poniedziałek (23.03) wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 3 osoby pochodzą z województwa śląskiego. W sumie na Śląsku zachorowało już 77 osób.

- W dobrym stanie jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia.
Z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem do lekarza chorób zakaźnych zgłosiła się kobieta w sile wieku. Kobieta była w Dubaju i wracała do domu przez trzy kraje europejskie. Decyzją lekarza została objęta izolacją domową.

Pod nadzorem gliwickiego sanepidu jest mężczyzna w starszym wieku, który przebywa w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.
W naszym województwie hospitalizowanych jest w sumie 107 osób. W kwarantannie pozostaje 2616 osób, a pod nadzorem sanitarnym
– 7539 - poinformował śląski Urząd Wojewódzki.

Według danych z poniedziałku wieczorem w Polsce zakażonych koronawirusem było 749 osób. 8 osób zmarło - ostatnią ofiarą śmiertelną jest 83-letni mieszkaniec Szczyrku. W poniedziałek w południe poinformowano również o 4 zachorowaniach w Bielsku-Białej.

W liście do mieszkańców prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski napisał:

"Drodzy bielszczanie,
w obliczu epidemii chciałbym Was zapewnić, że w mieście panujemy nad sytuacją. To wytężona praca wielu osób: przede wszystkim lekarzy i personelu medycznego, ale także Sztabu Zarządzania Kryzysowego i innych służb, które sprawiają, że możemy funkcjonować.

Mimo trudności staramy się jak najlepiej chronić mieszkańców – proszę Was więc o wyrozumiałość, jeśli chodzi o wszelkie obostrzenia. Pamiętajcie, jak ważna jest profilaktyka. Jeśli możecie – zostańcie w domu."


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy