Nowe radiowozy dla policji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.01.2022 09:55,
Nowe radiowozy dla policji

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się prezentacja nowych radiowozów. Pierwszy z nich, to volkswagen crafter tak zwany ambulans pogotowia ruchu drogowego. Jest to nowoczesny i specjalistyczny samochód. Jego wysoka zabudowa pozwala na swobodne poruszanie się po „części biurowej”. Na pokładzie znajduje się sprzęt niezbędny do obsługi wypadków drogowych, między innymi zestaw znaków drogowych, pachołki drogowe, drogomierz, flary oraz parawan.

Z kolei w przestrzeni pasażerskiej umieszczono w pełni wyposażone klimatyzowane „biuro”, umożliwiające wykonywanie formalności podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego. Kosztował on blisko blisko 355 tysięcy złotych, a zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starosty Żywieckiego, Burmistrza Miasta Żywca oraz Wójtów Gmin Powiatu Żywieckiego.

Drugi z zakupionych samochodów, to nieoznakowany radiowóz przeznaczony dla policjantów z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górki. Kosztował prawie 88 tysięcy złotych. Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędów Gmin z Węgierskiej Górki oraz Radziechowy-Wieprz.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy