Nowe zachorowania na Śląsku [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.03.2020 18:05,
Nowe dane z ministerstwa.
Nowe zachorowania na Śląsku [AKTUALIZACJA]

W niedzielę (22.03) wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta oraz mężczyzna w sile wieku i w stanie zdrowia, który można określić jako średni. Byli w Austrii i po powrocie, zgodnie z procedurami, znajdowali się w kwarantannie domowej. Jednak gdy wystąpiły wyraźne objawy zakażenia koronawirusem, konieczna była konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych, który zdecydował o hospitalizacji obojga. Powiatowy inspektorat sanitarny z Gliwic zdecydował o nałożeniu kwarantanny na osoby, z którymi mieszkańcy mieli kontakt.


W izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku, która prawdopodobnie zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Kobieta jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Częchochowie.

W szpitalu w Cieszynie, na oddziale zakaźnym, hospitalizowana jest z kolei jedna z mieszkanek powiatu w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie, a źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia.

Jako średni określają z kolei lekarze stan zdrowia kobiety w sile wieku, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny szpitala w Chorzowie. Mieszkanka zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Służby sanitarne z Chorzowa ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Do tej pory w województwie śląskim potwierdzono już w sumie 66 przypadków zakażeń, a w skali całego kraju 627. 7 osób zmarło.

Jedna osoba zachorowała w Bielsku-Białej, a dwie w powiecie bielskim.


Aktualna sytuacja na Śląsku


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy