Nowy komendant śląskiej policji karierę zaczynał w MO

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.02.2021 16:19,
W czwartek (11 lutego br.) minister Mariusz Kamiński wręczył powołania oficerom Policji, którzy obejmą stanowiska komendantów wojewódzkich w garnizonach: śląskim, świętokrzyskim i opolskim. Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu powołał insp. Romana Rabsztyna.
Nowy komendant śląskiej policji karierę zaczynał w MO
Jak informuje policja, inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Swoje zadania na stanowisku szefa śląskiej policji zacznie wykonywać 16 lutego br.


Nominacja wzbudziła wiele kontrowersji w środowisku policyjnym. Jak ustaliło radio RMF w biogramie nowego komendanta nie znalazła się wzmianka o służbie w MO. Okazuje się, że służbę zaczynał w Oddziałach Prewencji Milicji Obywatelskiej w 1989 roku.

Sam Roman Rabsztyn to bagatelizuje i twierdzi, że to mało istotny element jego biografii.

- To była służba zastępcza, także cóż tam jest do napisania w tym zakresie. Myślę, że to nie miało większego znaczenia, to był sam początek służby. (...) ZOMO już nie było dawno, bo zostało zlikwidowane wcześniej właśnie przez premiera (Tadeusza) Mazowieckiego, to była zupełnie nowo budująca się formacja i dlatego postanowiłem włączyć się w ten nurt - mówił w rozmowie z RMF FM.

Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy