Od dzisiaj obowiązuje I Stopień Alarmowy ALFA i ALFA-CRP

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.01.2020 10:23, ap
Na terenie Polski ogłoszony został pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz ALFA-CRP. Natomiast na terenie województwa małopolskiego obowiązuje drugi stopień alarmowy BRAVO.
Od dzisiaj obowiązuje I Stopień Alarmowy ALFA i ALFA-CRP
Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie dotyczące wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego BRAVO w województwie małopolskim, pierwszego stopnia alarmowego ALFA na pozostałym obszarze kraju oraz pierwszego stopnia alarmowego ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.Podniesienie gotowości służb związane jest z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Uroczystości w województwie małopolskim odbędą się 27 stycznia 2020 roku.

Ostrzeżenie wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa oraz zagrożeniom w cyberprzestrzeni obowiązuje od dzisiaj (23 stycznia) do 29 stycznia 2020 r. do godz. 23:59.

STOPNIE ALARMOWANIA:

PIERWSZY STOPIEŃ ALARMOWY – STOPIEŃ ALFA (ALFA–CRP)
Pierwszy stopień alarmowy można wprowadzić w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY – STOPIEŃ BRAVO (BRAVO–CRP)
Drugi stopień alarmowy można wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy