Od września straż też pod numerem 112

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2021 15:36,
Od września 2021 r. nastąpi przełączenie numeru alarmowego Państwowej Straży Pożarnej 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112.
Od września straż też pod numerem 112

W dniach 9-20 września 2021 r. odbywa się przejęcie obsługi wywołań z terenu województwa śląskiego kierowanych na numer alarmowy 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Planowym terminem przełączenia numeru Państwowej Straży Pożarnej 998 na numer 112 to 17września 2021 r.

Obecnie Centrum Powiadamiania Ratunkowego Katowice obsługuje zgłoszenia alarmowe wpływające na numer alarmowy 112 i 997, które wcześniej realizowały poszczególne komendy policji. Po przejęciu numeru 998 osoba, która dokonując zgłoszenia, posłuży się numerem 998, dodzwoni się do operatora numerów alarmowych, który zgodnie z procedurami zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego (dokument elektroniczny – tzw. formatka) przekaże zgłoszenie do właściwego dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego / Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej celem realizacji zgłoszenia.

Z punktu widzenia osoby dzwoniącej po pomoc na numer alarmowy 998, nie odczuje ona różnicy w obsłudze zgłoszenia, ponieważ operatorzy CPR Katowice od samego początku rozpoczęcia funkcjonowania centrum, tj. od 2013 roku, odbierają zgłoszenia wpływające na numer alarmowy 112, które przekazywane są do PSP do dalszej realizacji.

Uwaga! Z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego - w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jeśli ktoś ma potrzebę kontaktu telefonicznego z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, ale nie w sprawie zgłoszenia alarmowego, wówczas powinien zadzwonić na numer miejski, który dostępny jest na stronie internetowej PSP oraz w książce telefonicznej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy